4, kolo letní ligy, Unreal Students FC 2:1 (2:0)

publikováno 31.07.2023

Sestava: Petr Gabriel – Jan Kolařík – Jan Červenka – Lukáš Zahradníček – Jan Skála – Jan Suchý – Ondřej Kantor – Vašek Červenka © a Milan Mařík.

Branky: Vašek Červenka a Jan Suchý.

Asistence: Jan Červenka a Milan Mařík.

Po včerejším zápase máme jistotu pokračování v turnaji. Budeme hrát memoriál, a to buď druhých nebo třetích míst. Legion Aliena opět vyhrála a tím pádem bude jistě první v naší skupině. Nejpravděpodobnější scénář je, že budeme druzí. Memoriál, tedy jeho semifinále je na programu v pondělí 21.8. a pokud bychom postoupili, tak pak budeme hrát případné finále o týden později, tj. 29.8.

Zápas nám včera vyšel. Nebyla to sice jízda a fotbalová paráda, hráli jsme velice účelně, a to přineslo své ovoce v podobě výhry. Začátek zápasu bylo oťukávání, kdy jsme velmi rychle pochopili, že pokud budeme se soupeřem hrát otevřený běhavý fotbal, tak nám pšenka nepokvete. Věkový rozdíl byl znatelný. Základ tedy byl zmenšit hřiště, zahustit ho a mít hráče soupeře na dohled a přistupovat velmi rychle. Pokud se tohle dařilo, pak soupeř neměl takřka nic a jeho pokusy končily na našich kopačkách a případnou střelu vždy s jistotou chytil Gába. První velikou šanci v zápase měl soupeř, když jsme propadli, soupeř šel do brejku, ale nedal, míč mu odebral Gaza, předal Johnymu, zen ho ihned posunul na Vaška, kterému skvěle odvedli hráče Majla s Kantym a po jeho střele jsme vedli 1:0. Neuběhlo možná ani pět minut, když soupeř přišel o míč, Majla z úhlu prověřil brankáře, ten pouze vyrazil a dobíhající všudybýlek Gaza zavěsil na 2:0. Poločas jsme si pohlídali, i když soupeř zvonil na tyče a měl dva přímé kopy, ale nic z toho se mu nepovedlo.

Druhá půle byla z naší strany opatrnější. Více jsme si hlídali skóre a nepouštěli jsme se do žádného dobrodružství ve smyslu bezhlavých útoků a otevírání prostoru. Když nebylo kudy, hráli jsme dozadu s Gábou a zkoušeli to pouze na jistotu. Takový fotbal se hraje hlavou a je vidět, že jsme ho schopni. Soupeř pak prakticky nemá, jak na vývoj zápasu reagovat a vše pak hraje nám do karet. Jediné, co tomu chybělo, byla třetí pojišťující branka, která by zápas definitivně rozhodla. Šance byly. Ovšem Ondra klička patička místo střely zvolil hru na Ronaldinha a míč do branky pak několikrát neprocpal ani Majla, Vašek pak po Majlově příhře přestřelil. Soupeř nám opět zazvonil na tyčku a další jeho dva volné přímé kopy skončily vysoko nad naší brankou. V poslední minutě zápasu jsme z nepochopitelného důvodu vyrazili dopředu ve čtyřech lidech, přišli o míč a soupeř trestal. Naštěstí až v té poslední minutě. Zde je krásně vidět, když se necháme strhnout, jak to pak strašně smrdí. Výhru jsme ale urvali. K zápasu ještě nutno dodat, že Psycho má za domácí úkol si nastudovat jak správně bránit frajera u lajny, aby se nestalo, že ho třikrát vykoupe stahovačkou a oběhne ho :-D Harry Maguire hadr :-D