Úvod

4. kolo Letní ligy, Real Praha 9:5 (5:4)

publikováno 11.08.2021 (aktualizováno 27.08.2022)

Sestava: Petr Gabriel - Jan Kolařík - Jan Červenka - Martin Petružálek - Jan Suchý - Jan Skála - Radek Zaoral - Michael Volf - Vašek Červenka (c) a Milan Mařík.

Branky: 3x Milan Mařík, 2x Jan Suchý, Jan Červenka, Martin Petružálek, Vašek Červenka a Jan Skála.

Asistence: 2x Vašek Červenka, 2x Milan Mařík, 2x Jan Suchý, Jan Skála, Jan Kolařík a Martin Petružálek.

Ze zápasu, který měl potvrdit naše první místo ve skupině, se nakonec stalo docela pěkné drama a chybělo snad jen přerušení zápasu fanoušky...

Nepřesné informace o stavu našeho soupeře (tj. mají nula bodů) se nezakládaly na pravdě, ale pro klid naší duše stačily. Tomu odpovídalo prvních 15 minut. Něco strašného, nekoukatelného. Bohorovný až lajdácký přístup k zápasu (přihrávky na nohu soupeře do brejků, absolutní nezájem bránit, absence jakékoliv silovější hry do těla a šílená přechodová fáze) znamenal okamžitý gól v naší síti. Než stačil dorazit Raul, tak to bylo 0:2, pak tyčka, Gába dvakrát výborně zasáhl...horor. Lítali jsme tam jak trdla. Co dotek s míčem, to pastva pro oči. Nakonec se nám povedla aspoň jedna akce a snížili jsme, jenže soupeř rozehrál, my mu dali červený koberec až k brance a bylo 1:3, rozehrajeme a namažeme opět nepochopitelně soupeři a je 1:4. Totální zmar. Tady to bylo na ručník...tohle v sezoně nesmíme, tam se to bude sakra blbě otáčet.

Avšak na klucích (kromě mě musím přiznat, já byl totálně vytočený) bylo vidět, že to zvládneme. A ono taky že jo. Nejprve snížil Skalda, mezitím si poranil koleno Volfino a byl odnesen ze hřiště, za chvíli se ke Skaldovi přidal Macino, po dobře rozehraném přímáku. 3:4 už nevypadalo tak zle. Pak se však utkaní vyhrotilo do nebývalých rozměrů. Čím to začalo? Mým obviněným, že jsem kopl brankáře do rukou. Ani omylem, říkám, brankář mi však pohotově odpověděl, že ještě jednou a dostanu ji, ok, v tom se přidal jejich kapitán a ve mne to bouchlo. Nadávky, stání v tváří v tvář, a ve finále můj plivanec na soupeře, na jeho nohu (neakceptovatelné z mé strany, vím to a jsem rád, že mě sudí nevyhodil, i když to viděl). Hra od té chvíle byla na hranici únosnosti. Ještě více poté, co jsme vyrovnali. Soupeř tohle nekousal a začal prasit. Nejprve si to odnesl Skalda, který byl brutálně poslán k zemi při přihrávce, ze které jsem otočil skóre na 5:4. Jasná červená, jako u mě. Následně Raul lehce zatáhl soupeře na půlce a ten mu to okamžitě vrátil těžkým strčením, což už nevydýchal ani jindy nejvíce flegmatický Johny. Po tomto incidentu si nás zavolal rozhodčí a po dohodě jsme ukončili poločas o 3 minuty dříve.

Druhá půle již byla z naší strany fotbalově v pořádku. Kompaktně dozadu, dobírali jsme je, dařila se nám kombimace a soupeř neměl prakticky nic. Jakmile jsme v hlavě zapnuli mód třetí liga, bylo to okamžitě vidět. I tak jsme ale dlouho čekali na gól na 6:4. Pak ovšem přispěchal Gaza a vyslal jedovatý projektil, který svou rychlostí připomínal hlemýždě a k údivu všech skončil tento v brance (jediná chyba jejich brankáře). Ani pak to však nebylo jisté. Soupeř z ojedinělé kolmice snížil. V plném postavení nesmíme dovolit, aby šel míč celým hřištěm, až ke střelci. Naštěstí jsme dobře rozehráli aut Vašek