3. kolo Letní ligy, Pražská eS 4:0 (2:0)

Sestava: Filip Kolár - Jan Kolařík - Jan Červenka - Martin Petružálek - Mario - Michal Klíč - Radek Zaoral - Jan Skála - Michael Volf a Milan Mařík.

Branky: 2x Milan Mařík, Jan Skála a Martin Petružálek.

Asistence: Jan Skála a Martin Petružálek.

Komentář napsal brácha:

Po týdenní přestávce nás čekal další zápas v letní lize a to proti soupeři, který byl prozatím první se skvělým skóre 27:5. Tým z osmé ligy byl tedy pro nás velká neznámá a navíc jsme si chtěli napravit reputaci po předchozím zápase, který nám moc nevyšel. Výhra by nás udržela ve hře o konečné první místo v tabulce. Náš tým se sešel v dobrém počtu a objevili se i skoro zapomenutí hráči jako Michael Volf a Fíla, na pomoc nám opět přišel Jimmy a dokonce jeden úplný nováček Mario, za to jim velice děkujeme. Zápas začal krásně, když ze 3 balónů jsme mohli použít pouze 1, jelikož dva zbývající byly měkké a nikdo z nás neměl pumpičku. Teď už k samotnému zápasu. Musím říct, že první poločas nám vyšel náramně a tak dobrý výkon jsem od nás již dlouho neviděl. Pevný obranný blok bez zbytečného napadání, přebírání si hráčů, jejich dostupování a předskakování, ale hlavně poctivé vracení se po ztrátě balonu. Když tohle všechno sečtu, tak soupeř vůbec nevěděl, co na nás hrát a měl velké potíže, cokoliv vytvořit. Tím jsme si vytvořili po celou první půli velkou převahu a byli jsme jednoznačně lepší a jen škoda, že jsme nedali více jak dva góly. První gól zařídil krásnou střelou snad z půlky Mačino, důležitým faktorem při gólu také bylo přeběhnutí Skaldou před brankářem při střele. Druhý přišel po samostatné akci Skaldy, kdy si vzal balon na naší půlce, přeběhl s ním až před vápno soupeře a střelou k tyči zvýšil na 2:0. Pauza nám přišla vhod, jelikož naše fyzička není na nejvyšší úrovni a ke konci půle začínal soupeř vystrkovat více růžky a pomalu začínal získávat malinko převahu. O pauze jsme si řekli, že budeme pokračovat v druhé půli ve výkonu předvedeném v první půli. No ale jak už to bývá, tak se to zcela nepovedlo a začínali jsme chybovat, nedostupovat a trošku vypouštět souboje. Hra se také více otevřela a chvílemi to bylo nahoru dolu, což nám v poslední době moc nevyhovuje. Soupeř si sem tam vypracoval nějaké šance, ale buď trefil tyč, a nebo jim střely zneškodnil Fíla. Když jsme se soupeřem srovnali zase krok, tak jsme ho potrestali gólem z rohu, kdy Raulik našel na zadní tyči Mačina, ten hlavou vrátil na přední tyč a Majlik již měl lehkou práci a zvýšil na 3:0. No a poslední gól byl po našem využitém brejku, kdy Skalda, Raulik a Majlik krásně vyřešili přečíslení 3:2 a Majlik si tak mohl připsat svůj druhý gól. Hned po gólu rozhodčí ukončil zápas a vítězství je doma. Do dalších zápasů bychom si měli vzít výkon z první půle a na něm stavět, dále se nám potvrdilo, že pokud střídáme v relativně krátkých úsecích (tak 5 až 7 minut), tak se všichni držíme v tempu, ti na střídačce si dokážou plnohodnotně odpočinout, ale zase nevypadnout z tempa a hráči na place můžou tento úsek ze sebe vydat vše a pak jít střídat. Tohle bychom měli také více využívat, jelikož nemládneme a fyzička zatím taky není oslňující (až na Jimmyho).Díky za výhru a příště na to navážeme a to první místo snad urveme.