Semifinále memoriálu Bohumila Pátka, Huňáč PK 1:2 (1:2)

publikováno 02.03.2020

Sestava: Petr Gabriel - Jan Kolařík - Jan Suchý - Jan Červenka - Martin Petružálek - Martin Adámek (c) - Radek Zaoral - Michal Jaroš - Vašek Červenka a Milan Mařík.

Branka: Jan Červenka

Asistence: Milan Mařík

Zápasu by slušela remíza a penalty. O tom jsem přesvědčený. Jenže ukázaná platí. Za dva týdny si tedy zahrajeme o třetí místo. Začátek zápasu nám nevyšel, ovšem jak se to vezme. Opticky byl lepší soupeř, měl větší hlad dát gól, ale že by nás vyloženě přehrával, to ne. Byla to taková seznamovací patnácti minutovka. Soupeř v ní nastřelil břevno a trefil tyč. První chybu jsme udělali my. Přechod do útoku, ztráta míče, mínus čtyři hráči vepředu a brejk. Dva na jednoho a nahrávka do prázdné branky. Aby jsme nasypali sůl do rány ještě více tak jsme si po cca třech minutách dali vlastence a bylo 0:2. Od té chvíle jako by nám seplo a začali jsme hrát rychleji, agresivněji (někdy dost) a vytvářet si šance. Soupeř zalez a čekal. Dočkal se však naší rychlé odpověďi v podobě jednoduché a účinné akce na pár doteků, střela a gól. Po hříchu jsme však již podobnou akci za celý zápas neuskutečnili. Do konce poločasu mohlo být i vyrovnáno, ale Mikeho tresťnák vyhlavyčkoval obránce ven z branky. Druha půle byla jako kopie konce té první. My na míči, ale pouze platonicky. Chyběl větší zápal a touha vyrovnat. Nebyli jsme schopni prorazit jejich blok, který držel pevně. Naopak pokud se míč dostal k jejich motorové myši, pak vždy hrozil brejk se zakončením. Sám trefil tyč a dělal nám obrovské problémy. Přitom, když jsme na ně zatlačili, tak míče odevzdávali, ale neudělali žádnou chybu v prostoru, ze kterého hrozí gól. Měli jsme z toho jen auty či rohy, ale ani zde nám pšenka nekvetla. Za čtrnáct dní hrajeme o třetí místo a musíme více a kvalitněji ohrozit brankáře soupeře a více se do zakončení tlačit. Hra jako taková je velmi dobrá. Žádné harakiri, ale už to má svůj řád.