Úvod » Aktuální sezóna Hanspaulky » Zimní liga 2020

5. kolo ZL, Viktoria Bítovská 14:2 (8:1)

publikováno 02.02.2020 (aktualizováno 15.03.2023)

Sestava: Petr Gabriel - Jan Kolařík - Jan Červenka - Jan Suchý - David Dorničák - Radek Zaoral - Jan Skála - Vašek Červenka (c) a Milan Mařík.

Branky: 5x Jan Skála, 3x Milan Mařík, 2x Vašek Červenka, 2x Jan Suchý, Radek Zaoral a Jan Kolařík.

Asistence: 4x Milan Mařík, 3x Radek Zaoral, 2x David Dorničák, Vašek Červenka, Jan Červenka, Jan Kolařík, Jan Skála a Petr Gabriel.

Se vší úctou k soupeři byl tento zápas rozhodnutý za pouhých deset minut, kdy už jsme vedli 4:0. Rozdíl mezi oběma mužstvy byl propastný a celý zápas byl nastavený pouze na tom, zda my budeme chtít a nebo to odchodíme. V prvním poločase platila varianta A, tedy s pohybem a skóre se navyšovalo. Poločas 8:1. Druhá půle tolik krásy nepobrala. Zvolnili jsme a některé akce začali přehrávat, u jiných jsme naopak zbrkle zakončili, namísto zvednutí hlavy a posunutí spoluhráči do prázdné. Dnes se to přímo nabízelo. Dvě inkasované branky jsou pouze naším přičiněním. Špatná rozehrávka a brejk. Zápas, který nám dal pouze pocit, že jsme schopni střílet branky a dobře kombinovat v pohybu, když je chuť. Jinak prakticky nic. Po celý zápas pršelo a snad to nikdo neodnese nachlazením nebo něčím horším. No a teď z hrušky zpátky na zem, protože takový zápas se opakovat nebude. Konečné druhé místo je hezké, dali jsme spoustu branek, splnili jsme cíl, tedy postup a teď se musíme dobře připravit na první vyřazovací kolo. Pro něj již platí pravidlo 5+4 jako v soutěži.

P.S. Taková parta fotbalových nadšenců jako byl náš dnešní soupeř, se jen tak nevidí. Sejít se týden co týden, dostat 10 a více branek a přesto se nehádat, nevyčítat si, to se chce umět. Za tohle mají můj veliký obdiv.