Úvod » Aktuální sezóna Hanspaulky » Zimní liga 2020

2. kolo ZL, TBC Lachtan 10:2 (4:1)

publikováno 12.01.2020 (aktualizováno 15.03.2023)

Sestava: Petr Gabriel - Jan Kolařík - Jan Suchý - Martin Petružálek - Jan Červenka - David Dorničák - Martin Adámek (c) - Jan Skála - Radek Zaoral - Vašek Červenka a Milan Mařík.

Branky: 3x Jan Skála, 2x Milan Mařík, 2x Martin Adámek, Jan Červenka, Radek Zaoral a Jan Kolařík.

Asistence: 5x Milan Mařík, 2x Vašek Červenka, Jan Skála, Radek Zaoral a Jan Suchý.

Druhý zápas, druhá výhra. Rozjeté to máme velmi pěkně. Teď jen nepolevit a do dalších zápasů dát stejnou intenzitu a zápal jako doteď. Se soupeřem jsme ještě nikdy nehráli takže nebylo, kde brát informace. Počátek zápasu nám jasně napověděl, že pokud si budeme hrát svůj vlastní fotbal plný přihrávek, točení míče a budeme se dobře nabízet, tak by neměla být jediná páka, jak bychom ho mohli ztratit. Jedna se mi nabízí a to je, že začneme hrát lážo plážo fotbálek, bez krytí prostorů s přihrávkami středem a tím dáme soupeři možnost jít do brejků a sami se dostaneme pod tlak. Naštěstí se tak stalo pouze jednou a to za stavu 2:0, kdy jsme přesně tohle praktikovali, včas jsme se po brance na 2:1 vzpamatovali a zbytek zápasu se toho vyvarovali. Ovšem ještě jedna věc mě napadá a to je k velikému zamyšlení, jak je možné, že snad třikrát za zápas otevřeme zadek tak, že jdeme v pěti do útoku, když nám na půlce nebo za ní stojí útočník soupeře? Nepochopitelné! Jinak jsme ale měli zápas zcela plně pod svou kontrolou. Pěkné přihrávky, pěkné střely a hlavně velmi pěkné akce, které předcházely naším brankám. Krásné kombinace do prázdné branky předcházely polovině našich branek. Soupeř ve druhé půli již toto nedával a začal se mezi sebou hádat. Jako bychom se sami vrátili do druhé ligy, kdy jsme stejně jako soupeř dnes běhali bez míče a inkasovali branky.Tohle nahlodá psychiku komukoliv.  Jednoznačná záležitost se vsí úctou k soupeři. Bylo to jen o nás, my jsme si to nezkazili, zahráli si a ve finále krásně zastříleli.