5.kolo, Hosthunters - Debakl FC 4:3 (1:2)

publikováno 15.10.2017 (aktualizováno 22.12.2017)

Sestava: Petr Adámek - David Dorničák - Martin Petružálek - Jan Kolařík - Radek Zaoral - Michal Jaroš - Martin Adámek (c) a Vašek Červenka.

Branky: 2x Vašek Červenka, Martin Adámek a David Dorničák.

Asistence: Michal Jaroš, David Dorničák, Radek Zaoral a Martin Adámek.

Včera to byl nervy drásající zápas, ale body jsou doma. Před zápasem nám bohužel odpadli dva hráči. Volfino si zjevně přivodil zranění lýtka (doufejme, že bude co nejdříve zpátky) a na jakou dobu to bude, ví pouze on a Skalda se nám zasekl v koloně na dálnici. Naštěstí jsme měli soupisku plnou. Soupeř nám byl velmi znám a bilance s ním byla do této doby žalostná. Čtyři zápasy a čtyři prohry. Všechny zápasy měly stejný průběh a vždy s dobrým koncem pro soupeře. Jenže my už nemáme na nic čas a proto jsme bodovat museli a jak se později ukázalo, dali jsme do toho všechno a byli odměněni. Takové nasazení a chuť to urvat, se musí ocenit a musíme na to navázat. Takhle se hraje o body a pro setrvání ve trojce, a to je náš cíl. Zápas měl absolutně stejný průběh jako je tomu s tímto soupeřem vždy. Zprvu Vám přijde, že soupeři vlastně ani nejde o výsledek. Samá sranda a přesto se dokážou koncentrovat na to co hrají. Ovšem začátek zápasu byl v naší režii a vytvářeli jsme si dobré střelecké příležitosti, které jsme ale nebyli schopni přetavit v branku. Střelba nechyběla, ale brankář vše pochytal. Nakonec jsme se však z takové neslané nemastné akce dostali do vedení, kdy se trefil Vašek. Jenže pak nastala situace, která jak se ukázalo byla stěžejní pro zbytek prvního poločasu. Namísto toho, abychom se trochu stáhli, protože vedeme, tak jsme se soupeřem nadále hráli tak trochu otevřeně a chtěli přidat další gól, jenže jsme jaksi zapomněli na to co jsme si řekli a nepřesnými přihrávkami jsme jim darovali dvakrát brejk a resultovalo z toho otočení skóre. Přesně na tohle soupeř čekal. Až otevřeme zadní vrátka a sami si zkomplikujeme život. Oni dovedou neskutečně trestat a vždy tomu tak bylo. Do konce poločasu jsme mohli vyrovnat, ale střely skvěle pochytal brankář a Mike sám před brankou trefil břevno. Nikdo však o přestávce nepochyboval o tom, že můžeme vyrovnat a dostat zápas do jiných kolejí. To se také stalo. Krásnou přihrávku Raula přetavil v branku Ádus a hrálo se od nuly. Druhý poločas už jsme hráli to, co jsme si řekli. Žádné otevřené hřiště, včasné dostupování a zavřený prostor. I přesto jsme se ale nevyvarovali toho, co bytostně nemohu vydýchat a to je klička ve chvíli, kdy mám otevřené hřiště i soupeře a na místo zrychlení hry, jí zpomalím a nechám soupeře se stáhnout nebo o míč přijdu a pak tím vyřadím dva nabíhající hráče ze hry a vrátit se to už pak nedá. Ne, tohle prostě musíme ze hry dostat! Lepší rychle míč od nohy, to soupeř nemůže bránit. Ve chvíli, kdy se druhá půle dostala do své poloviny se nádherně po lajně uvolnil Mike a předložil před branku Vaškovi, který rukou, ano byla to ruka, ale ne chtěná, dal na 3:2. Správně posléze několikrát Macino upozorňoval na fakt, že je zbytečné napadat rozehrávku soupeře při našem vedení na jeho polovině. Na můj vkus jsme ale zalezli, až moc hluboko a nechali soupeře dojít na vzdálenost 20 metrů od branky zcela bez ataku. Vyrovnání bohužel přišlo po nádherné střele soupeře, kdy míč nejprve málem přelomil břevno, aby se odrazil do Petra a od něj do branky. Jak jinak u náš, že jo. Jenže to co jsme my dovolili soupeři v první půli, tedy špatnou rozehrávkou nebo zbytečnou kličkou je poslat do brejku, umožnili i oni nám a to hned dvakrát po sobě a z toho druhého brejku vystřelil Ádus a Dave si šel za gólem jako buldozer a rozhodl! 4:3! Zbytek zápasu jsme odehráli na krev, většinou v obraně, ale tu už jsme si pohlídali velmi dobře. Mike mohl rozhodnout po přihrávce Vaška, ale podruhé tváří v tvář brankáři trefil tentokrát tyč. Dva velmi důležité body jsou doma! Za týden nás čeká neméně důležitá bitva s Nočními dravci. Další dva body už by nás posunuly do hodně hezkých pater tabulky. Pokud k tomu opět přistoupíme takhle, budeme odměněni! Koho bych rád za včerejšek ocenil je Psycho. Po dlouhé pauze jsem se bál, jak to zvládne, ale zahrál naprosto skvěle! (jen ty nahrávky občas Psycho :-D)